Projekty BMN i stypendia - Instytut Chemii

Projekty BMN i stypendia wyłonione w wewnętrznym trybie konkursowym w Instytucie Chemii

2016 r.

stypendium:

mgr Anna Tokarzewicz

mgr Barbara Seroka

mgr Urszula Kiełczewska

mgr Katarzyna Buczyńska

mgr Marcin A. Kruszewski

projekty doktoranckie:

mgr Justyna Kapelewska - Parametry fizykochemiczne odcieków składowiskowych i wód gruntowych jako wskaźniki ich zanieczyszczenia.

mgr Iwona Misztalewska - Nowe katalizatory zawierające ligand NHC na bazie polimerów winylowych.

mgr Katarzyna Sidorowicz  - Synteza i badanie hydrazonów jako potencjalnych fotoprzełączników.

mgr Urszula Klekotka - Wpływ modyfikowanych powierzchniowo nanocząstek magnetycznych na rozwój roślin

mgr Ewelina Gajko - Nanowiskersy polimerów przewodzących tworzone w matrycach mezoporowatej krzemionki.

2015 r.

projekty podoktorskie:

dr Barbara Bankiewicz - Badania teoretyczne i eksperymentalne struktury małych kryształów oraz występujących w nich wiązań wodorowych.

dr Joanna Breczko - Synteza układów donorowo-akceptorowych zawierających anionowe porfiryny oraz grafenowe kropki kwantowe lub nanocebulki węglowe oraz badanie ich właściwości pod kątem zastosowania w fotowoltaice.

projekty doktoranckie:

mgr Mariana Kozłowska - Funkcjonalizacja nanorurek węglowych polimerami poliuretanowymi: obliczenia z pierwszych zasad.

mgr Aneta Maria Tomkiel  - Synteza cholafanów z łącznikami disulfidowymi.

mgr Ewa Brancewicz - Nanozłącza p-n typu „core-shell” – Czy mogą być stosowane w urządzeniach przetwarzających energię słoneczną w elektryczną?

mgr Olena  Mykhailiv - Nanocebulki węglowe domieszkowane siarką (S-CNOs) jako obiecujący materiał elektrodowy do ogniw słonecznych oraz kondensatorów.

2014 r.

projekty doktoranckie:

mgr Róża Bagan - Badania korelacji pomiędzy aktywnością biologiczną produktów pszczelich  a ich składem chemicznym.

mgr Monika Imierska, mgr Justyna Czyrko - Oddziaływania międzycząsteczkowe z udziałem atomów halogenów w obojętnych układach modelowych. Zastosowanie w krystalizacji białek.

mgr Katarzyna Sidorowicz - Synteza nowych chiralnych ligandów NHC i ich zastosowanie  w asymetrycznych reakcjach katalizowanych palladem - projekt realizowany w ramach tematu Enancjoselektywna reakcja alkilowania pochodnych tropanu i granatanu z wykorzystaniem chiralnych pomocników.

mgr Aneta Baj - Synteza optycznie czynnych karboanalogów α-tokoferolu - projekt realizowany w ramach tematu Synteza i zastosowanie nowych katalizatorów metatezy olefin.

2013 r.

projekty doktoranckie:

mgr Elżbieta Zambrzycka - Nowe materiały sorpcyjne wykorzystujące efekt odwzorowania jonowego w oznaczaniu śladowych ilości rutenu techniką ETAAS.

mgr Karolina Markiewicz - Otrzymywanie i charakyerystyka SAMs fulereno-palladowych sfunkcjonalizowanych grupami tiolowymi na złotym podłożu.

mgr Justyna Kapelewska - Monitoring zawartości wybranych związków endokrynnych w odciekach składowiskowych i wodach gruntowych.

mgr Diana Bruś - Wpływ substancji samoorganizujących się na przewodnictwo elektryczne wybranych polimerów oraz ich zastosowanie w organicznych panelach słonecznych jako elastyczny materiał anodowy.

2012 r.

projekty podoktorskie:

dr Emilia Grądzka  - Synteza i badanie właściwości elektrochemicznych polimerów koranulenu z atomami metali przejściowych.

dr Aneta Nodzewska - Stereoselektywna reakcja aldolowa β-aminoketonów w obecności wody.

projekt doktorancki:

mgr Joanna Breczko - Utworzenie i optymalizacja sensora elektrochemicznego czułego na NADH w oparciu o kowalencyjnie związany układ: metal/tlenek grafenu.

2011 r.

projekty podoktorskie:

dr Dorota Czajkowska-Szczykowska  - Synteza rotorów molekularnych na bazie steroidów.

dr Edyta Najewajko - Sieliwoniuk Opracowanie uniwersalnej metody oznaczania polifenoli i ich aktywności przeciwutleni8ającej w różnych produktach spożywczych pochodzenia roślinnego z zastosowaniem układów przepływowych z detekcją chemiluminescencyjną.

GRANTY, KONKURSY I PROJEKTY UNIJNEikona