logo_smalluwb_img_mobileszukaj

ERC Day organizowane jest przez biuro Academia Europaea Wrocław Knowledge Hub oraz Europejską Radę ds. Badań Naukowych we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej.
ERC Day odbędzie się we Wrocławiu w Domu Europy (ul. Widok 10), w dniu 14 listopada 2016 r., początek godz. 9.00.
WSTĘP WOLNY.


Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council) należą do jednych z najbardziej prestiżowych. Przeznaczane są na badania pogłębiające wiedzę o świecie, a ich celem jest wspieranie nowatorskich projektów badawczych, które będą prowadzić do przełomowych odkryć i wniosków. W tym roku trzem Polakom udało się je zdobyć.

Dlaczego granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) są tak ważne? Jak skutecznie o nie aplikować? Jak zwiększyć skuteczność w aplikowaniu o granty dyskutować będą m.in. PROF. JERZY DUSZYŃSKI (Prezes Polskiej Akademii Nauk), PROF. EVA KONDOROSI (Europejska Rada ds. Badań Naukowych), PROF. MICHAŁ KAROŃSKI (Przewodniczący Narodowego Centrum Nauki), PROF. JERZY LANGER (Polska Akademia Nauk) oraz PROF. KAROL ŻYCZKOWSKI (Uniwersytet Jagielloński).

ERC Day będzie także m.in. okazją do zapoznania się z bieżącymi oraz planowanymi konkursami w ramach programów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), a także z zasadami i procedurami oceny wniosków. W tym celu do Wrocławia przyjedzie m.in. DR AGNES KULCSAR, Call Coordinator ERC.

Spotkanie zostanie wzbogacone o doświadczenia grantobiorcy ERC. DR ALBAN KELLERBAUER z Uniwersytetu w Heidelbergu opowie, jak grant ERC wpłynął na rozwój jego kariery naukowej.

Program ERC Day znajduje się tutaj lub na stronie internetowej: www.ae-info.org

 

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona