logo_smalluwb_img_mobileszukaj
Skończyłeś studia I stopnia i zastanawiasz się, co teraz? Fascynuje Cię odkrywanie tajemnic otaczającego nas świata? Chcesz w przyszłości związać się z przemysłem farmaceutycznym, kosmetycznym, służbami sanitarno-epidemiologicznymi lub lubisz pracę w laboratorium? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś!!

Studia II stopnia na kierunku Biologia (specjalność Mikrobiologia z biotechnologią) umożliwią Ci zdobycie szerokiej wiedzy biologicznej ze szczególnym uwzględnieniem mikrobiologii i technik stosowanych w biotechnologii. Poznasz zasady pracy w laboratorium, zrozumiesz naturę bakterii, wirusów, pierwotniaków i grzybów. Odkryjesz tajemnice dobroczynnych oraz patogennych i szkodliwych mikroorganizmów. W ramach zajęć, pod okiem doświadczonych specjalistów, będziesz mieć styczność z najnowocześniejszą aparaturą badawczą funkcjonującą w ramach Laboratorium Mikrobiologii Stosowanej. Uzyskana wiedza i umiejętności praktyczne pozwolą Ci na poszukiwanie pracy w laboratoriach diagnostycznych, placówkach naukowych a także w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym.

 

Przykładowe przedmioty na specjalizacji Mikrobiologia:

  • Metody analityczne w mikrobiologii
  • Biotechnologia przemysłowa
  • Mikrobiologia kliniczna
  • Genetyka mikroorganizmów
  • Immunopatologia
  • Filogenetyka molekularna

 

W ramach specjalności przygotowaliśmy także bogatą ofertę przedmiotów do wyboru.

Zobacz również: PLAN STUDIÓW

Ważne!!!

Po ukończeniu studiów na tej specjalności, istnieje możliwość kontynuowania nauki na studiach III stopnia (doktoranckich) w dziedzinie nauk biologicznych w dyscyplinie biologia.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w nowocześnie wyposażonym nowym kampusie UwB.

Dodatkowo część zajęć terenowych odbywa się w Stacji terenowej w Gugnach.

Czekamy na Ciebie!!!

Szczegółowy plan studiów w formacie PDF.

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
WSPÓŁPRACAikona