logo_smalluwb_img_mobileszukaj
Skończyłeś studia I stopnia i zastanawiasz się, co teraz? Fascynuje Cię praca w laboratorium  z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi, jakie dostarcza biologia molekularna? Chcesz odkrywać tajemnice, jakie kryje w sobie DNA? Interesuje Cię rozwiązywanie zagadek kryminalistycznych? A może po prostu lubisz rozwiązywać zagadki kryminalistyczne? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś!!

Studia II stopnia na kierunku Biologia (specjalność Biologia sądowa) umożliwią Ci zdobycie szerokiej wiedzy biologicznej, która może być wykorzystywane w sądownictwie i kryminalistyce. Poznasz standardy i techniki pracy obowiązujące w laboratorium biologii molekularnej. W ramach zajęć, pod okiem doświadczonych specjalistów, będziesz mieć styczność z nowoczesną aparaturą badawczą funkcjonującą w ramach Laboratorium Biologii Molekularnej. Uzyskana wiedza i umiejętności praktyczne pozwolą Ci na poszukiwanie pracy w laboratoriach kryminalistycznych, chemicznych i biologicznych oraz podejmowania współpracy z policją, prokuratorami i lekarzami medycyny sądowej.

Przykładowe przedmioty na specjalizacji Biologia sądowa:

  • Genetyka molekularna
  • Genetyka sądowa
  • Typowanie i zabezpieczanie dowodów i śladów biologicznych
  • Kryminalistyka
  • Przygotowanie opinii sadowych i procesowe aspekty pracy biegłego

W ramach specjalności oferujemy także liczne przedmioty do wyboru.

Zobacz również: PLAN STUDIÓW

Ważne!!!

Po ukończeniu studiów na tej specjalności, istnieje możliwość kontynuowania nauki na studiach III stopnia (doktoranckich) w dziedzinie nauk biologicznych w dyscyplinie biologia.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w nowocześnie wyposażonym nowym kampusie UwB.

 

Czekamy na Ciebie!!!

Szczegółowy plan studiów w formacie PDF.

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
WSPÓŁPRACAikona