logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to specjalność Mikrobiologia z biotechnologią jest dla Ciebie!
 
W trakcie studiów na specjalności Mikrobiologia z biotechnologią zdobędziesz ogromną wiedzę biologiczną, a ponadto dowiesz się, jak funkcjonują bakterie, grzyby i wirusy, poznasz ich pozytywne i negatywne oblicza. Dowiesz się, jaką rolę pełnią w środowisku naturalnym oraz życiu człowieka. Pod okiem doświadczonej kadry specjalistów nauczysz się je identyfikować (również metodami biologii molekularnej). Zrozumiesz także mechanizmy naszej odporności i patogenezy najgroźniejszych chorób. Dzięki unikatowemu wyposażeniu naszych pracowni, będziesz mieć styczność z najnowocześniejszą aparaturą naukowo-badawczą umożliwiającą sekwencjonowanie całych genomów, badania ekspresji genów oraz prowadzenie hodowli komórkowych. Wkroczysz także na fascynujące obszary biotechnologii i inżynierii genetycznej, co w przyszłości pozwoli Ci lepiej odnaleźć się na rynku pracy.
 

 

Wśród najciekawszych przedmiotów realizowanych na tej specjalności, warto wymienić:

  • Wstęp do genetyki mikroorganizmów
  • Podstawy wirusologii
  • Immunologia diagnostyczna
  • Podstawy toksykologii
  • Mikrobiologia żywności i leków
  • Biochemia mikroorganizmów
  • Biotechnologia w ochronie środowiska
  • Mikrobiologiczne aspekty biotechnologii wód i ścieków
  • ... oraz wiele innych, ciekawych propozycji

Nasza oferta przedmiotów jest nieustannie analizowana i modyfikowana tak, aby zapewnić optymalne kształcenie studentów w zgodzie z najnowszymi trendami w świecie nauki.

Dzięki wszechstronnej wiedzy możesz poszukiwać pracy w koncernach farmaceutycznych, biotechnologicznych, laboratoriach badawczych i diagnostycznych oraz szeroko rozumianym przemyśle spożywczym, medycznym i kosmetycznym.
 

Ważne!!!

Po ukończeniu studiów na tej specjalności możliwe jest kontynuowanie studiów magisterskich na kierunku Biologia na specjalnościach: Biologia molekularna, Mikrobiologia z biotechnologią, Biologia sądowa oraz Biologia środowiskowa.
Zajęcia odbywają w nowocześnie wyposażonym nowym kampusie UwB.


Czekamy na Ciebie!!

MIKROBIOLOGIA Z BIOTECHNOLOGIĄ - szczegółowy plan studiów PDF

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna
ul. Ciołkowskiego 1K

tel: 85 738 82 71, 85 738 82 87

wbch.rekrutacja@uwb.edu.pl

Na I stopniu studiów oferujemy również następujące kierunki:

Chemia

Ochrona Środowiska

Ekobiznes

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona