logo_smalluwb_img_mobileszukaj
Specjalność Agrobiologia ma na celu przygotowanie absolwenta gotowego do podjęcia pracy lub rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w szeroko pojętym rolnictwie obejmującym produkcję roślinną i zwierzęcą, ochronę krajobrazu wiejskiego, biologię rolną lub agroturystykę. Absolwent potrafi wykorzystać współczesne osiągnięcia biologii w rolnictwie i zna liczne metody biotechnologiczne stosowane w nowoczesnych gospodarstwach rolnych.

Duża część Polski, a w szczególności jej północno-wschodnia część to obszary rolnicze. Wiążesz swoją przyszłość z hodowlą zwierząt, uprawą roślin, a może produkcją ekologicznej żywności lub przetwórstwem spożywczym? Marzysz o własnej firmie w tym sektorze i chcesz zdobyć szereg potrzebnych Ci kwalifikacji? A może jesteś absolwentem szkoły o profilu rolniczym lub planujesz prowadzić własne gospodarstwo rolne? Jeśli tak, przyjdź do Nas i przekonaj się, co możemy Ci zaoferować.
 
W trakcie studiów na specjalności Agrobiologia, poza elementarną wiedzą biologiczną potrzebną w każdej dziedzinie życia, poznasz najważniejsze zasady prowadzenia hodowli i upraw, podstawy agroturystyki a także gospodarki wodnej i prawa rolnego oraz dbania o wysoką wydajność i jakość produkcji rolnej. 

 


 

Wśród przygotowanych przedmiotów będą m.in.:
 

 
Po skończonych studiach, dzięki zdobytej wiedzy i praktyce, staniesz się specjalistą mogącym podjąć pracę w przemyśle spożywczym, rolnym oraz agroturystyce. Możliwości stwarzane przez tę specjalność pomogą przygotować Absolwentów do racjonalnego i efektywnego wykorzystania środowiska, w którym żyjemy.

 
Ważne!!!
 
Po ukończeniu studiów na tej specjalności możliwe jest kontynuowanie studiów magisterskich na kierunku Biologia na specjalnościach: Biologia molekularna, Mikrobiologia z biotechnologią, Biologia sądowa oraz Biologia środowiskowa
Zajęcia odbywają w nowocześnie wyposażonym nowym kampusie UwB

 
Czekamy na Ciebie!!

AGROBIOLOGIA - szczegółowy plan studiów PDF.

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna
ul. Ciołkowskiego 1K

tel: 85 738 82 72, 85 738 82 87

wbch.rekrutacja@uwb.edu.pl

Na I stopniu studiów oferujemy również następujące kierunki:

Chemia

Ochrona Środowiska

Ekobiznes

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
WSPÓŁPRACAikona