Dlaczego warto u nas studiować?

DOSKONAŁA KADRA NAUKOWA

Wydział Biologiczno-Chemiczny UwB jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim, posiadającym prestiżową kategorię A. Tworzony jest przez Instytut Biologii oraz Instytut Chemii. Posiada doskonale wykwalifikowaną kadrę naukową.

KOMFORT STUDIOWANIA

Na naszych studentów czekamy w nowoczesnym Kampusie w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1.

Posiadamy  nowoczesną infrastrukturę z wygodnymi salami wykładowymi wyposażonymi w sprzęt multimedialny oraz pracowniami komputerowymi i laboratoriami dostosowanymi do potrzeb dydaktycznych. W zdobywaniu wiedzy pomaga bogato wyposażona biblioteka i czytelnia, z której chętnie korzystają nie tylko studenci, ale także nasi absolwenci.

Laboratoria wyposażone w nowoczesną aparaturę umożliwiają opanowanie podstawowych metod m.in. biologii molekularnej, chemii, diagnostyki laboratoryjnej.

Część programu specjalizacji biologicznych stanowi bogata oferta zajęć terenowych.

PRZYGOTOWANIE DO PRACY

Specjalności utworzone na kierunkach Wydziału Biologiczno-Chemicznego mają na celu przygotowanie Absolwenta do podjęcia pracy lub rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w szeroko pojętym rolnictwie, laboratoriach biologicznych, przemysłowych, mikrobiologicznych i medycznych.

Nowe specjalizacje zostały utworzone zgodnie z wymaganiami rynku pracy, pod kątem zdobycia przez naszych Studentów praktycznych umiejętności, a plany studiów przygotowane przy udziale specjalistów m.in. z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie.

ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ

Studenci mogą rozwijać zainteresowania w Kołach Naukowych Chemików (FB) orazBiologów (FB). Dzięki takiej aktywności wymieniają się doświadczeniami, mogą uczestniczyć w ogólnopolskich szkołach, seminariach oraz sympozjach naukowych.

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej i szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się TUTAJ.