logo_smalluwb_img_mobileszukaj

DOSKONAŁA KADRA NAUKOWA

Wydział Biologiczno-Chemiczny UwB jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim. Tworzony jest przez Instytut Biologii oraz Instytut Chemii. Posiada doskonale wykwalifikowaną kadrę naukową.

   

 

KOMFORT STUDIOWANIA

Na naszych studentów czekamy w nowoczesnym Kampusie w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1.

Posiadamy  nowoczesną infrastrukturę z wygodnymi salami wykładowymi wyposażonymi w sprzęt multimedialny oraz pracowniami komputerowymi i laboratoriami dostosowanymi do potrzeb dydaktycznych. W zdobywaniu wiedzy pomaga bogato wyposażona biblioteka i czytelnia, z której chętnie korzystają nie tylko studenci, ale także nasi absolwenci.

   

 

Laboratoria wyposażone w nowoczesną aparaturę umożliwiają opanowanie podstawowych metod m.in. biologii molekularnej, chemii, diagnostyki laboratoryjnej.

 

Część programu specjalizacji biologicznych stanowi bogata oferta zajęć terenowych.

 

PRZYGOTOWANIE DO PRACY

Specjalności utworzone na kierunkach Wydziału Biologiczno-Chemicznego mają na celu przygotowanie Absolwenta do podjęcia pracy lub rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w szeroko pojętym rolnictwie, laboratoriach biologicznych, przemysłowych, mikrobiologicznych i medycznych.

Nowe specjalizacje zostały utworzone zgodnie z wymaganiami rynku pracy, pod kątem zdobycia przez naszych Studentów praktycznych umiejętności, a plany studiów przygotowane przy udziale specjalistów m.in. z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie.

 

ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ

Studenci mogą rozwijać zainteresowania w Kołach Naukowych Chemików (FB) orazBiologów (FB). Dzięki takiej aktywności wymieniają się doświadczeniami, mogą uczestniczyć w ogólnopolskich szkołach, seminariach oraz sympozjach naukowych.

 

 

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej i szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się TUTAJ.

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona