logo_smalluwb_img_mobileszukaj
Zapewniamy fachową kadrę naukową, która co roku jest oceniana przez naszych studentów. Mamy nowoczesne budynki z wygodnymi salami wykładowymi oraz pracowniami komputerowymi wyposażonymi w nowoczesny sprzęt multimedialny. W zdobywaniu wiedzy pomaga bogato wyposażona biblioteka i czytelnia, z której chętnie korzystają nie tylko studenci, ale także nasi absolwenci.

Wydział Biologiczno-Chemiczny Uniwersytetu w Białymstoku jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem akademickim. Tworzony jest przez Instytut Biologii oraz Instytut Chemii. Doskonale wykwalifikowana kadra naukowa, znakomicie wyposażone laboratoria oraz ciekawa oferta edukacyjna daje studentom możliwość rozwijania swoich pasji oraz aktywnego uczestnictwa w życiu naukowym. 
Studentów kształcimy na kierunkach:

  • Biologia (studia I, II, III stopnia), specjalności m.in.: biologia sądowa, biologia eksperymentalna i molekularna, mikrobiologia, ekologia i zarządzanie środowiskiem przyrodniczym 
  • Chemia (studia I, II stopnia), specjalności m.in.: chemia medyczna, chemia kryminalistyczna. Cechą studiów chemicznych jest ich uniwersalność oraz nabywanie praktycznych umiejętności. Duża ilość zajęć laboratoryjnych gwarantuje zdobycie umiejętności zawodowych wysoko cenionych na rynku pracy. 
  • Ochrona Środowiska (studia I, II stopnia), specjalności m.in.: gospodarka odpadami, ocena oddziaływania na środowisko
  • Przyroda (studia I stopnia), specjalności m.in.: turystyka przyrodnicza, przyroda

Specjalności utworzone na kierunkach Wydziału Biologiczno-Chemicznego mają na celu przygotowanie Absolwenta do podjęcia pracy lub rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w szeroko pojętym rolnictwie, laboratoriach biologicznych, przemysłowych, mikrobiologicznych i medycznych. Nasze laboratoria wyposażone są w nowoczesną aparaturę umożliwiają opanowanie podstawowych metod m.in. biologii molekularnej, chemii, diagnostyki laboratoryjnej. Część programu specjalizacji biologicznych stanowi bogata oferta zajęć terenowych. Tworzymy nowe specjalizacje zgodnie z wymaganiami rynku pracy, pod kątem zdobycia przez naszych Studentów praktycznych umiejętności, a plany studiów przygotowywane są przy udziale specjalistów m.in. z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie. Dzięki temu nasi Studenci zostają zapoznani z najnowszymi osiągnięciami w zakresie nauk biologicznych i chemicznych, które mogą być wykorzystywane w przemyśle, sądownictwie czy kryminalistyce. 

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej i szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się TUTAJ.

Na naszych studentów czekamy w nowoczesnym Kampusie w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1. Zapraszamy do odwiedzin!

 

Fot. Julita Sadowska

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
WSPÓŁPRACAikona