logo_smalluwb_img_mobileszukaj
Jedyny taki kierunek w Polsce !!!

 

Zostań mistrzem kryminalistyki, rozwiązuj prawdziwe zagadki kryminalne! Dzięki naszym studiom magisterskim trafisz do najlepszych laboratoriów kryminalistycznych w Polsce!

Rekrutacja jeszcze trwa: CHEMIA KRYMINALISTYCZNA i SĄDOWA, II stopień – ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!

 

Jedyny taki kierunek w Polsce – tylko na Uniwersytecie w Białymstoku!!!

Finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju !!!

 

Czego nauczysz się podczas studiów?

Chemia Kryminalistyczna i Sądowa to jedyny taki kierunek studiów magisterskich w Polsce. Dzięki  współpracy z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji w Warszawie, Laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji i Izbą Celną w Białymstoku powstały niepowtarzalne studia. Tu nauczysz się łączyć pracę laboratoryjną nad materiałami dowodowymi, z wiedzą z zakresu toksykologii, kryminologii, prawa karnego procesowego i dowodowego.

Nauczysz się, jak analizować materiały dowodowe na obecność substancji narkotycznych i leków. Będziesz badać materiał biologiczny zebrany na miejscu przestępstwa, współpracować z lekarzami specjalistami medycyny sądowej oraz wykonywać analizy kryminalistyczne. Zajęcia z praktykami pozwolą Ci uzyskać wszechstronną wiedzę z zakresu nowoczesnej fizykochemii kryminalistycznej, toksykologii oraz aspektów polskiego prawa dowodowego.

 

Gdzie możesz pracować po CHEMII KRYMINALISTYCZNEJ I SĄDOWEJ ?

Po uzyskaniu stopnia magistra na naszych studiach, jako chemik sądowy i kryminalistyczny, będziesz mógł pracować:

- w najlepszych laboratoriach kryminalistycznych policji, w laboratoriach celnych, badawczych, kontrolnych i diagnostycznych,

- jako biegły o specjalności kryminalistyczne badanie śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia (np. daktyloskopia, mechanoskopia, ekspertyza dokumentów, badania chemiczne, fizykochemiczne i komputerowe) - po ukończeniu szkoleń specjalistycznych.

- w firmach zajmujących się produkcją i handlem materiałami i urządzeniami analitycznymi, wykorzystywanymi w badaniach kryminalistycznych, chemicznych i pokrewnych.

 

Ważne!!!

Po ukończeniu studiów, istnieje możliwość kontynuowania nauki na studiach III stopnia (doktoranckich) w zakresie chemii.
 

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w nowocześnie wyposażonym nowym kampusie Uniwersytetu w Białymstoku – sprawdź, gdzie

ZAREJESTRUJ SIĘ


Czekamy na Ciebie!!!

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
WSPÓŁPRACAikona