logo_smalluwb_img_mobileszukaj

W dniu 19 kwietnia br. odbyło się uroczyste podziękowanie organizatorom Marcowych Spotkań z Nauką.

 

Pani dr hab. Agnieszka Wilczewska jako główny koordynator dokonała podsumowania Marcowych Spotkań z Nauką.

Marcowe Spotkania z Nauką w liczbach:

W ciągu 3 dni Marcowych Spotkań z Nauką gościliśmy w budynkach Kampusu Uniwersytetu ponad 2000 osób. Przygotowano ponad 4000 godzin osobo/zajęć (z koniecznością rejestracji).

W tym:

- odbyły się 22 wykłady,

- przygotowano 96 godzin warsztatów laboratoryjnych,

- oprowadzono 50 wycieczek „Tajemnice Kampusu”

- odbyło się 7 przedstawień Chemicznego Show

- przeprowadzono 27 godzin pokazów otwartych.

Wykonano ponad 700 gałek lodów, zjedzono 8 paczek dymiących chrupek, wykonano 75 prac na konkurs plastyczny pt. „Laboratorium przyszłości” z okazji Jubileuszu 50-lecia Chemii Uniwersyteckiej w Białymstoku. Wylosowano ponad 70 nagród w Chemicznej Tomboli. Dla odwiedzających Kampus otwarte było Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze, Uniwersyteckie Centrum Obliczeniowe oraz Wystawa: „Pod przewodnią gwiazdą nauki. W stulecie śmierci Mariana Smoluchowskiego”.

Głównym koordynatorem Marcowych Spotkań z Nauka na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku była dr hab. Agnieszka Z. Wilczewska, w Instytucie Chemii wspierana przez dr Anetę Nodzewską. W Instytucie Biologii koordynatorem zajęć i warsztatów była dr Magdalena Świsłocka, na Wydziale Fizyki dr hab. Marek Kisielewski, prof. UwB oraz mgr Wojciech Dobrogowski, na Wydziale Matematyki i Informatyki dr Anna Rybak.

Wydarzenie nie odbyło by się bez ogromnego zaangażowania pracowników, Studentów Koła Naukowego Chemików UwB "Pozyton" oraz Koła Naukowego Biologów, studentów i doktorantów kierunków Chemia, Biologia, Ochrona Środowiska i Ekobiznes, Fizyka, Matematyka i Informatyka, którzy przygotowywali i wspierali prowadzących warsztaty, wykonywali pokazy i show, oprowadzali zwiedzających po Kampusie oraz przygotowywali chemiczne lody i dymiące chrupki.

W przygotowaniu Marcowych Spotkań wzięło udział:

- 61 pracowników Uniwersytetu w Białymstoku (37 ICh, 30 IB, 17 WF. 7 WMiI i UCO)

- 12 doktorantów Uniwersytetu w Białymstoku (6 ICh, 6 IB)

- 81 studentów Uniwersytetu w Białymstoku (44 ICh, 35 IB, 2 WF).

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona