logo_smalluwb_img_mobileszukaj

W czasopiśmie Laboratorium – Przegląd Ogólnopolski (11-12/2017) ukazał się artykuł pt. ,,Z tradycją w nowoczesność – Instytut Chemii Uniwersytetu w Białymstoku’’

Redaktor naczelny dr hab. Rajmund Michalski, prof. IPIŚ PAN pisze: ,,To, co tam zobaczyliśmy, zdecydowanie przerosło nasze oczekiwania i wyobrażenia. Nowoczesne gmachy, doskonale wyposażone pracownie, najwyższej klasy aparatura oraz wspaniali zdeterminowani ludzie – zresztą przeczytajcie o tym sami.’’

W artykule czytamy min. o historii Instytutu Chemii, o nowych kierunkach studiów powstałych w tym roku akademickim oraz o współpracy międzynarodowej w zakresie badań prowadzonych przez Instytut Chemii.

Opisane zostały również Laboratoria Instytutu Chemii: Laboratorium Nowoczesnych Technologii Syntezy i Analizy Polimerów, Zakład Chemii Produktów Naturalnych, Zakład Chemii Analitycznej, Laboratorium naukowe Zakładu Chemii Środowiska, Zakład Chemii Ogólnej i Nieorganicznej, Zakład Elektrochemii oraz Zakład Chemii Teoretycznej.

Zachęcamy do zapoznania się ze wskazanym artykułem.

W kolejnym wydaniu ,,Laboratorium’’ opublikowana zostanie relacja z wizyty w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku.

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona