logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Mgr Iwona Misztalewska-Turkowicz, doktorantka chemii na naszym Wydziale zdobyła stypendium w konkursie ETIUDA 5 Narodowego Centrum Nauki za projekt badawczy „Nowe katalizatory metaloorganiczne immobilizowane na nanocząstkach magnetycznych”.

Mgr Iwona Misztalewska-Turkowicz swoją pracę doktorską przygotowuje w Zakładzie Chemii Produktów Naturalnych pod kierunkiem dr hab. Agnieszki Wilczewskiej. Na co dzień zajmuje się syntezą katalizatorów – związków używanych do przyspieszenia biegu reakcji chemicznych – o szczególnych właściwościach. Katalizatory takie można szybko usunąć z mieszaniny reakcyjnej używając tylko magnesu. Do tworzenia katalizatorów używa nowoczesnej techniki polimeryzacji RAFT/MADIX pozwalającej na kontrolę długości łańcuchów polimerowych.

W ramach stypendium z NCN mgr Iwona Misztalewska-Turkowicz dodatkowo odbędzie półroczny staż na Uniwersytecie im. Paula Sabatiera w Tuluzie (Francja), w grupie prof. Mathiasa Destaraca, światowej klasy specjalisty zajmującego się m.in. tą techniką polimeryzacji .

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona