logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Podczas Marcowych spotkań z nauką w ramach Dni Otwartych na Kampusie UwB przygotowanych zostanie szereg atrakcji zarówno dla grup zorganizowanych (uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) jak i dla miłośników i pasjonatów nauki oraz osób interesujących się poznawaniem praw rządzących światem. Zadaniem imprezy jest promowanie nauki oraz zdrowego trybu życia w tym zdrowej i ekologicznej żywności. W trakcie imprezy prezentować się będą firmy związane z rolnictwem z Województwa Podlaskiego.

Zapraszamy na:

  1. Warsztaty (zajęcia laboratoryjne), w trakcie których uczestnicy będą mogli zobaczyć oraz wykonać samodzielnie doświadczenia pod czujnym okiem pracowników i studentów (30-45 min.).
  2. Prezentacje stolikowe, gdzie będzie można i wykonać ciekawe eksperymenty.
  3. Wycieczki po Instytucie Chemii, Instytucie Biologii, Wydziale Fizyki oraz Wydziale Matematyki i Informatyki wraz z Uniwersyteckim Centrum Obliczeniowym, w trakcie których będzie można zobaczyć laboratoria i unikalną aparaturę naukowo-badawczą oraz usłyszeć o badaniach jakie są tam prowadzone.
  4. Chemiczny pokaz, z okazji Obchodów 100-lecia Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
  5. Wykłady popularnonaukowe na temat chemii w życiu codziennym i prezentacje o Wydziale Biologiczno-Chemicznym, Wydziale Fizyki oraz Wydziale Matematyki i Informatyki .
  6. Chemiczne lody i dymiące chrupki – dla odważnych.
  7. Konkursy oraz zabawy z nagrodami dla dzieci i dorosłych w 150 rocznicę powstania Układu Okresowego Pierwiastków.
  8. Liczne atrakcje przygotowane przez sponsorów.

Informacje o wydarzeniu i planowanych atrakcjach dostępne będą na stronie internetowej Uniwersytetu w Białymstoku, Wydziałów, Facebooku oraz mediach.

Wymagana rejestracja na zajęcia.

Początek rejestracji od 11 marca 2019 r od godz. 10.00.

Szczegółowe informacje na stronie: http://dniotwarte.uwb.edu.pl/

Serdecznie zapraszamy

 

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona