logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Marcowe spotkania z nauką w ramach Dni Otwartych na Kampusie UwB

w dniach 15-17 marca 2018 roku

 

Wydarzenie odbędzie się w nowym Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1 (Instytuty Chemii i Biologii, Wydział Fizyki, Wydział Matematyki i Informatyki).

Podczas Marcowych spotkań z nauką ramach Dni Otwartych na Kampusie UwB przygotowane zostanie szereg atrakcji zarówno dla grup zorganizowanych (uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) jak i dla miłośników i pasjonatów nauki oraz osób pasjonujących się poznawaniem praw rządzących światem. Zadaniem imprezy jest promowanie nauki oraz zdrowej i ekologicznej żywności. W trakcie imprezy prezentować się będą firmy związane z rolnictwem z Województwa Podlaskiego. 

Zapraszamy na:

  1. Warsztaty (zajęcia laboratoryjne), w trakcie których uczestnicy będą mogli zobaczyć oraz wykonać samodzielnie doświadczenia pod czujnym okiem pracowników i studentów (30-45 min.).
  2. Prezentacje stolikowe, gdzie będzie można zobaczyć  doświadczenia z chemii.
  3. Wycieczki po Instytucie Chemii, Instytucie Biologii, Wydziale Fizyki oraz Wydziale Matematyki i Informatyki wraz z Uniwersyteckim Centrum Obliczeniowym, w trakcie których będzie można zobaczyć laboratoria i unikalną aparaturę naukowo-badawczą oraz usłyszeć o badaniach jakie są tam prowadzone.
  4. Chemiczne show, z okazji Obchodów Jubileuszu 50-lecia Chemii Uniwersyteckiej w Białymstoku.
  5. Wykłady popularnonaukowe na temat chemii w życiu codziennym i prezentacje o Wydziale Biologiczno-Chemicznym, Wydziale Fizyki oraz Wydziale Matematyki i Informatyki .
  6. Chemiczne lody i dymiące chrupki – dla odważnych.
  7. Konkursy oraz zabawy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.
  8. Liczne atrakcje przygotowane przez sponsorów.

Więcej informacji na stornie: http://dniotwarte.uwb.edu.pl/

Wstęp bezpłatny! Rejestracja na imprezy obowiązkowa!!!

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona