W dniach 18 – 20 września  2017 r. w Instytucie Biologii UwB odbędzie się Konferencja Krenologiczna pt. Źródła Polski - Ostoja geo- i bioróżnorodności.

Organizatorami konferencji są: Zakład Ochrony Środowiska Instytutu Biologii Wydziału Biologiczno-Chemicznego UwB oraz Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej. Konferencja jest poświęcona aktualnym problemom krenologicznym. Oprócz prezentacji stricte hydrologicznych i hydrochemicznych naturalnych wypływów wody podziemnej w Polsce, poruszona będzie problematyka geo- i bioróżnorodności obszarów o znacznym uźródłowieniu. Ważnym celem spotkania krenologów będzie też zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony źródeł.

Sesje i wykłady dotyczące hydrologii, hydrochemii i ekologii źródeł odbędą się w Supraślu.

dr hab. Elżbieta Jekatierynczuk-Rudczyk

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

Zaproszenie na konferencję w formacie PDF