logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Dzieciństwo to czas, który powinien obfitować w radosne zabawy, rozwijające kreatywność i ciekawość świata. Na wszystkie dzieci, które odwiedzą stanowisko Koła Naukowego Chemików UwB „Pozyton” czeka moc wakacyjnych atrakcji.

            W trakcie spotkań z cyklu „Akademia Małych Odkrywców”, w Galerii Auchan na ul. Hetmańskiej, maluchy miały okazję obserwować doświadczenia chemiczne z wykorzystaniem produktów, które można znaleźć w każdej kuchni. W programie znalazły się zabawy z wywarem z czerwonej kapusty, wykrywanie witaminy C i skrobi w produktach spożywczych czy tworzenie prądu z cytryn.

            Zajęcia odbyły się już 3-krotnie:

9 lipca - „Chemia barw i kolorów”

23 lipca - „Chemiczna książka kucharska”

6 sierpnia - „Chemia wulkanów”

            Podczas kolejnego spotkania z cyklu „Akademia Małych Odkrywców” na najmłodszych czeka moc letnich atrakcji. Już 20 sierpnia dzieci wezmą udział w pokazie doświadczeń chemicznych „Powietrze okiem chemika”. Młodzi adepci będą mogli własnoręcznie wykonać eksperymenty z wykorzystaniem powietrza oraz ditlenku węgla(IV).

Film z pokazów do obejrzenia na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=DvtnnzjRWvI oraz stronach Koła Naukowego UwB „Pozyton” http://knchpozyton.pl/

Serdecznie zapraszamy!

 

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona