logo_smalluwb_img_mobileszukaj

Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego świętuje 5 lat swojej działalności. Centrum stanowi wspólną platformę badawczą Wydziału Biologii i Wydziału Chemii UW.

Dnia 23 marca 2018 r. odbyła się specjalna sesja poświęcona osiągnięciom młodej, ale dynamicznie rozwijającej się jednostki Uniwersytetu Warszawskiego. W uroczystościach wzięły też udział władze naszego Wydziału.

Na spotkaniu zaprezentowano dotychczasowe osiągnięcia, ale również plany dalszego rozwoju CNBCh. Pokazano, w jaki sposób realizowane są główne cele projektu Cent3, czyli interdyscyplinarne badania naukowe; jak budowane są kontakty z otoczeniem gospodarczym oraz jak prowadzona jest działalność w zakresie transferu wiedzy w innowacyjnym środowisku.

Gość honorowy prof. Jorgen Feldmann z Uniwersytetu w Aberdeen (Wielka Brytania) wygłosił wykład plenarny pt. "Novel analytical methodologies help to understand processes in biology and environmental science: from rice to pilot whales".

Obchody pięciolecia Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego odbywają się pod patronatem Michaiła Siemionowicza Cwieta (1872-1919). Był on botanikiem, fizjologiem roślin i biochemikiem. Jednym kierunków jego badań było rozpoznanie roli chlorofilu w życiu roślin. Wiązała się z tym potrzeba rozdzielania substancji roślinnych w sposób, który nie zmieniałby ich budowy chemicznej. 

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona