logo_smalluwb_img_mobileszukaj

W dniach 18-19 maja 2017 roku w Dworze Dwikozy koło Sandomierzaodbędzie sięII Ogólnopolska Mikrobiologiczna Konferencja Naukowa Microbs.

To interdyscyplinarne wydarzenie naukowe skierowane do pracowników naukowych, doktorantów, studentów, praktyków oraz innych osób bezpośrednio związanych z naukami mikrobiologicznymi.

Celem Konferencji jest umożliwienie uczestnikom przedstawienia interesujących zagadnień z zakresu mikrobiologi, uzyskanych w ramach realizacji własnych badań naukowych, prac dyplomowych, doktorskich oraz prac przeglądowych autorów.

Z osiągnięć tej postępowej nauki korzystamy we wszystkich dziedzinach życia. Począwszy od produkcji żywności, w której od wieków stosuje się metody fermentacji, poprzez metody oczyszczania wody, kompostowania odpadów, wzbogacania gleb, produkcji i oczyszczania związków chemicznych po produkcję leków i szczepionek. Interdyscyplinarny charakter mikrobiologii skłania organizatorów do utworzenia ogólnopolskiej platformy wymiany wiedzy, która mogłaby zaowocować zwiększeniem innowacyjności i aplikacyjności prowadzonych badań.
 
Uczestnicy Konferencji będą mieli możliwość wysłuchania wykładów zaproszonych gości i innych uczestników wydarzenia, a ponadto wygłoszenia własnego wystąpienia ustnego, prezentacji posteru naukowego oraz wydania rozdziału w monografii naukowej. Podczas trwania konferencji na uczestników czeka również okazja do degustacji lokalnych wyrobów fermentowanych np. kiszonej kapusty i ogórków.
 
Aby uzyskać status uczestnika należy zarejestrować się drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Rejestracja trwa do 12 kwietnia 2017 r.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na: http://www.microbs.pl

 
MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona