logo_smalluwb_img_mobileszukaj

W dniu 14 lutego 2018 r. w Instytucie Chemii na Wydziale Biologiczno-Chemicznym UwB, odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów Akademii Młodego Badacza dla 14 uczniów  szkół ponadgimnazjalnych z Białegostoku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W semestrze zimowym roku akademickiego 2017/18, uczestniczyło i ukończyło zajęcia z biologii lub chemii 14 uczniów
(7 ucz. z biologii i 7 ucz. z chemii) z białostockich szkół ponadgimnazjalnych (I LO, II LO, III LO, VI LO, VIII LO i Technikum Gastronomiczne). Nasi pierwsi absolwenci otrzymali certyfikaty uczestnictwa w zajęciach, między innymi z: genetyki, chemii analitycznej, organicznej, fizycznej oraz obliczeń chemicznych.

W wyniku przeprowadzonej rekrutacji na semestr letni zostało przyjętych 17 uczniów (8 uczniów na zajęcia z biologii,
7 uczniów na zajęcia z chemii oraz 2 uczniów na zajęcia z biologii i chemii) z 3 szkół ponadgimnazjalnych (I LO, II LO, III LO). Będą oni uczestniczyć w wybranych zajęciach kursowych wraz ze studentami kierunku Biologia lub Chemia, między innymi z: fizjologii roślin, roślin nasiennych, zoologii kręgowców, mikrobiologii żywności i leków, analizy molekularnej śladów biologicznych,  chemii ogólnej, organicznej i fizycznej.

Po wręczeniu certyfikatów prof. dr hab. Ryszard Łaźny z Instytutu Chemii wygłosił wykład  pt.: „Jak prowadzić badania z chemii oraz jak studiować chemię”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Prof. dr hab. Ryszard Łaźny w trakcie swojego wykładu zaprezentował dwa doświadczenia. Do ich przeprowadzenia zaprosił jednego z uczniów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

MASZ CIEKAWE ZDJĘCIA LUB INTERESUJĄCE INFORMACJE PRZYRODNICZE/CHEMICZNE?

Wyślij je na stronę internetową Wydziału Biologiczno-Chemicznego.

PROMOCJA, OLIMPIADY I KONKURSYikona
Cooperationikona